Vaničkování kojenců 2-6 měsíců v instruktážní vaně

Lekce obsahuje plavání ve vaně a masáž miminka.


"Vaničkování" není pouze koupání miminka za účelem očisty, ani zde nejde o výuku plavání. Tyto lekce jsou zaměřeny na správný psychomotorický vývoj a na velmi účinné posilování svalů kojence. Dítě se ve vodě volně pohybuje a dle toho, kde je drženo, dochází k cílenému posilování. Součástí lekce je i nácvik signálu pro kojenecké potápění, tzv. Abeceda potápění. Výuku signálu je vhodné využít u kojenců do 1 roku, od 1. roku již trénujeme potápění přirozenou cestou. Závěrem lekce se provede masáž miminka pro celkové zklidnění a relaxaci.

Vaničkování je též vhodné jako doplněk při cvičení Vojtovy metody k podpoře vyrovnání různých svalových ochablostí a dysbalancí.

Během vaničkování dochází k posilování citové vazby maminka/tatínek - děťátko.

Na tento kurz (5 lekcí) je potřeba se objednat individuálně - na lekci je vždy jen jedna maminka se svým miminkem a lektorka tak se věnuje pouze jí. 

Více info viz záložka "O NÁS" - Kontakty, popř. záložka "ROZVRH"

Poporodní cvičení pro maminky s miminky 2-6 měsíců - KURZ

Kurz obsahuje speciální cvičení s miminky zaměřené především na správnou manipulaci s dítětem, podporování motorického vývoje - jako posilování šíjových svalů, vedení ke správnému přetáčení, cvičení proti bolestem bříška, cviky na kyčle, poznávání ručiček, nožiček, vše za doprovodu známých říkanek a písniček.

Po zacvičení následuje masáž metodou míčkování (viz. www.mickovani.wz.cz), díky které se maminky naučí u svého děťátka zmírnit či odstranit potíže jako rýma, kašel, bolesti bříška atd.


Na závěr lekce se maminky dozví spoustu užitečných informací týkající se vývoje miminka, kojení, příkrmů, růstu zoubků, nadýmání atd.


Kurz je vhodný pro miminka od 2 měsíce do 6 měsíce věku. Maminky a miminka obohatí o nové zkušenosti, rady a informace a umožní maminkám na mateřské dovolené navázat nové kontakty s dalšími maminkami, sdílet s nimi své radosti i starosti, a mnoho dalšího :-)

 

NÁPLŇ KURZU:

1. cvičení, seznámení, masáž obličej, ruce        zážitky z porodu

2. cvičení, masáž hrudníček                                       kojení

3. cvičení, masáž bříško                                              příkrmy

4. cvičení, masáž nožičky                                           zoubky

5. cvičení, masáž záda, šíje                                         psychomotorický vývoj děťátka

6. cvičení, míčkování bříško                                       bolesti bříška

7. cvičení, míčkování rýma                                         rýma u dětí

8. cvičení, míčkování maminčina záda                 opakování, dotazy

Kurz má 8 lekcí. Na něj navazuje kurz cvičení pro maminky s miminky ve věku 6-12 měsíců. Nové termíny naleznete v záložce "AKTUALITY".

Místo v kurzu je nutné si předem rezervovat u lektorky Mirky Caplové- viz záložka "O NÁS - KONTAKT"

Cvičení pro maminky s miminky 6-12 měsíců - KURZ

Toto cvičení navazuje na poporodní kurz, též má 8 lekcí a je vhodný pro mimnka od 6. do 12. měsíce věku.
Zde nám již pomáhají při cvičení metodické pomůcky, jako barevné míčky, barevné plastové kostky, plyšová zvířátka a psychomotorický padák aj.
Cvičení by mělo mamince poradit, co vše je možno dítě naučit už od útlého věku, kdy je dítě nejvnímavější a i přesto, že není ještě tak aktivní, pouhým pozorováním se naučí o světě barev, zvířátek, hudby a ve správný okamžik nám naše úsilí ve velké míře vrátí.
V každé lekci si maminky nejen zacvičí s miminkem, ale opět dostanou několik rad, týkajících se daného období - seznámí se se základy první pomoci, povíme si třeba o odstavování, učení na nočníček a vyzkoušíme si účinné cviky pro docílení ideální postavy aj.

O termínech nových kurzů pravidelně informujeme v sekci "AKTUALITY"

Místo v kurzu je potřeba si zarezervovat předem prostřednictvím emailu - viz záložka "O NÁS -KONTAKTY"

Cvičení pro maminky s miminky 6-12 měsíců - VOLNÉ

Lekce trvající 30 minut se dělí na dvě části - třicetiminutové živé cvičení s pomůckami a třicet minut volného hraní, opičí dráhy, houpačky, klouzačky atd. k individuálnímu aktivnímu rozvoji dítěte v bezpečném prostředí.

Rodiče mohou platit lekce jednorázově nebo využít zvýhodněnou permanentku na 8 lekcí s platností 3 měsíce.

Více info naleznete v záložce "ROZVRH"